Svenska Whippetklubben, officiell utställning i Vilsta 3/4 2010

Domare: Ingrid Karh-Heiermann Tyskland (High on Emotion)
Anmälda/deltog inkl.valpar 56/54 + 32/31

bis bim
BIS JWW-08 Burnt Sienna Cutting Edge
BIM Lawtons Born To Make You Happy

bh
BH-klass
BIS JWW-08 Burnt Sienna Cutting Edge, ÖKL, Cert, Champion
2. Swaara Grandmaster Flash, ÖKL
3. Mac Bells Hot As Blue Blazes, JKL
4. Tappinskis French Fashion, ÖKL
R. Suna Regens Keylinns Ricky, UKL

bt
BT-klass
BIM Lawtons Born To Make You Happy, JKL, Cert
2. Coastwinds Rider Natalie Maines, UKL
3. DK UCH INT&SE UCH KBH V-05 NO UCH NO V-06 SE LCCH Adagio She's The One
4. Burnt Sienna Sweet Emotion, JKL
R. FI UCH SE UCH SE V-00 Bokellas Detroit Red Wings, VETKL

Valpklass 4-6 mån Hanar (6/5)(anmälda/deltog)
1. Fornix Jozo, Hp
2. Magic Colour Cyber Space, Hp
3. Fornix Justin, Hp
4. Fornix Jonatan
5. Tappinskis How To Look Like Daddy

Valpklass 4-6 mån Tikar (6/6)
1. Fornix Jonna, Hp
2. Siprex Elda, Hp
3. Siprex Evita, Hp
4. Magic Colour Cyber Babe, Hp
5. Song Sung Blue Inpearls, Hp
Undimoon Catch The Moon

babyklass
BIS-valp 4-6 mån Fornix Jonna
BIM-valp 4-6 mån Fornix Jozo

Valpklass 6-9 mån Hanar (3/3)
1. Cerastes Sistrurus Miliaris, Hp
2. Cerastes Bitis Nasicornis
3. Gollewoogs Stallion Succes

Valpklass 6-9 mån Tikar (1/1)
1. Gollewoogs Don't Stopp, Hp

valpklass
BIS-valp 6-9 mån Gollewoogs Don't Stopp
BIM-valp 6-9 mån Cerastes Sistrurus Miliaris

Hanhundar Juniorklass (7/6)
1. Mac Bells Hot As Blue Blazes, Ck
2. Emprezy Soul Mate, Ck
3. Klenod's Urax, Ck
4. Burnt Sienna Dream On
5. Twyborn Dayton
Tappinskis Gentleman Of The Year, 1
Khalibadh Skogstjärn, deltog ej

Tikar juniorklass (6/6)
1. Lawtons Born To Make You Happy, Cert, BIM
2. Burnt Sienna Sweet Emotion, Ck, BT2
3. Fennaur Terpsichore, Ck
4. Lawtons Oops I Did It Again, Ck
5. Twyborn Doreen, Hp
Pompeca's Lady Chloé O'connor, 1, Hp

juniorklass
BIS-Junior Lawtons Born To Make You Happy
BIM-Junior Mac Bells Hot As Blue Blazes

Hanhundar unghundsklass (6/6)
1. Suna Regens Keylinns Ricky, Ck, BHR
2. Twyborn Chinese Dragon, Ck
3. Zelig Kalessin, Ck
4. Carmodey Gullgosse, Hp
5. Khalibadh Dream Maker
Häradssvedens Ferrari Daytona, 2

Tikar unghundsklass (8/8)
1. Coastwinds Rider Natalie Maines, Ck, BT2
2. Let's Run Bollywood, Ck
3. She'S-Madonna, Ck
4. Let's Run Contemporary, Ck
5. Let's Run Ballet, Ck
Carmodey Gullviva, 1
Magic Colour Midnight Dancer, 1
Magic Colour Pure Gold, 1

unghund
BIS-Unghund Suna Regens Keylinns Ricky
BIM-Unghund Coastwinds Rider Natalie Maines

Hanhundar bruksklass (4/4)
1. SE VCH Hot Isle Jisco, Ck
2. Bokellas Det Sjunde Inseglet, Ck
3. SE VCH Rhetsgis Johnnie Walker, Ck
4. Hot Isle Jacinto

Tikar bruksklass (1/1)
1. Let's Run One Step Closer, Ck

bruks
BIS-Bruks SE VCH Hot Isle Jisco
BIM-Bruks Let's Run One Step Closer

Hanhundar öppenklass (17/17)
1. JWW-08 Burnt Sienna Cutting Edge, Cert, Campion, BIS
2. Swaara Grandmaster Flash, Ck, BH2
3. Tappinskis French Fashion, Ck, BH4
4. Twyborn Ambrose Congreve, Ck
5. Twyborn Big Ben, Ck
Amphione All Gold, 1, Ck
Carry On Batistini, 1, Ck
Magic Colour Sunshine Of My Life, 1, Ck
Rhetsgis Humphrey Bogart,1 , Ck
NO LCCH SE LCCH Bokellas Ron Weasley, 1
Hot Isle Hooked On A Feeling, 1
Lawtons Put On Your White Sombrero, 1
SE VCH Per-Mobile Topflighter Uno, 1
Per-Mobile Uffe The Urchin, 1
Per-Mobile Xerxes, 1
Pompeca's Gustavus Agnus Dei, 1
Sulamits Fenimore, 1

Tikar öppenklass (12/11)
1. Per-Mobile Xantippa, Ck
2. Gomorronsols Hopp I Pandoras Ask, Ck
3. Tappinskis Friends Forever, Ck
4. SE V-09 Lawtons Lay All Your Love On Me, Ck
5. Gazolin Quinoa, Ck
Dehk's Legend Of Tir Asleen, 1, Ck
Gazolin Quenelle, 1
Of Summer's Joy Ginette, 1
Springeldens Fifth-Symphony, 1
JWW-08 Twyborn Avalanche, 1
Twin Hills Glorious, 2
Play A While Marimekko, deltog ej

Hanhundar championklass (3/3 )
1. FI UCH NO UCH SE UCH Adagio My Culture, Ck
2. Hot Isle Jazzo, Ck
3. SE UCH Burnt Sienna Midsummer Headline, Ck

Tikar championklass (2/2)
1. DK UCH INT&SE UCH KBH V-05 NO UCH NO V-06 SE LCCH Adagio She's The One, Ck, BT3
2. C.I.B DK UCH NO UCH NORD V-07 SE UCH Burnt Sienna Midsummer Breeze, Ck

Hanhundar veteranklass (4/4)
1. Per-Mobile Ace For Action, Ck
2. DK UCH FI UCH SE UCH Airescot Sapphire Stallion, Ck
3. Fornix Härbert, Hp
4. SE LCCH Pompeca's Irish Love Time, Hp

Tikar veteranklass (2/2)
1. FI UCH SE UCH SE V-00 Bokellas Detroit Red Wings, Ck, BTR
2. Airescot Scented Silver, Ck

veteran
BIS veteran FI UCH SE UCH SE V-00 Bokellas Detroit Red Wings
BIM veteran Per-Mobile Ace For Action

parklass
BIS Parklass: (3/3) Siprex Elda/Siprex Evita

BIS Avelsklass:(4/1) The Rattigan's Airstep:
Let's Run Ballet/Let's Run Bollywood/Let's Run Contemporary/Let's Run One Step Closer

BIS uppfödarklass:(6/3) Kennel Per-Mobile:
SE VCH Per-Mobile Topflighter Uno/Per-Mobile Xerxes/
Per-Mobile Ace For Action/Per-Mobile Xantippa

barn med hund
Barn med hund

SW:s konton

Plusgiro 3 76 95-4

Swish 123 452 50 36

Sök hund

Sponsorer

Har din hund rätt försäkring?
sveland
Ring 076-677 49 47
 

rc

Språk / language