SW Svenstavik 4/8 2017. Domare Anniken R Söndrol (kennel Royal Lady),Norge
Antal anmälda 19 + 21 vuxna och 3 + 4 valpar

BIM Ch Lancar Dream Dazzling Flash
BH-2 Ch Courtborne Sheldon
BH-3 Ch Adagio Shimmering Blue
BH-4 Ch Twyborn Big Ben
BH-R Ch Allettes Royal Odon Fatale

BIS Ch Shotti
BT-2 Ch Courtborne Sagittarius
BT-3 FI JV-15 Adagio Dawn To Dark
BT-4 Medali Playing One More Time
BT-R Ch Carry On Chiquitita Violetta

Valpklass 4-6 mån hanar
1. HP Carry On All In BIM-valp

Valpklass 4-6 mån tikar
1. HP Carry On All Yours Mavibos BIS-valp
2. HP Carry On Twice Double You
3. HP Caramount This Is Love

Valpklass 6-9 mån hanar
1. HP Twyborn The Pilgrim BIM-valp
2. HP Wolf Tone Asterix

Valpklass 6-9 mån tikar
1. HP Allettes Hooked On A Feeling BIS-valp

Hanar
Kryptorchidklass (anm 2 st delt 2 st)
1. Caramount Rumour Has It
2. Noggerdog´s Skepparkrans

Juniorklass (anm 2 st delt 2 st)
1. UK Moneylake Robb The Young Wolf BIS junior
2. Caramount Only You Can Save Me

Unghundsklass (anm 2 st delt 2 st)
1. UK Allettes Ruz Olive Musk BIM-unghund
2. UK Caramount Step Up

Bruks/jakt klass ( anm 1 st delt 1 st)
1. UK Ch Lancar Dream Dazzling Flash, BH-1 BIS-bruks och BIM

Öppen klass (anm 5 st delt 5 st)
1. UK Allettes Herb Worm Wood
2. Twyborn Lancaster
3. Valanti Father To Son
4. Carry On Sharp Shooter
R. Valanti Visa Vid Vindens Ängar

Championklass ( anm5 st delt 5 st)
1. UK Ch Courtborne Sheldon BH-2
2. UK Ch Adagio Shimmering Blue BH-3
3. UK Ch Allettes Royal Odon Fatale BH-R
4. Ch Allettes Melroy Buckey Racing
R. Ch Twyborn Glory Halleluja

Seniorklass (anm 1 st delt 1 st)
1. UK Ch Twyborn Big Ben BH-4 BIS-senior

Veteranklass (anm 1 st delt 1 st)
1. HP Nord JV-06 Courtborne Jokers-Elrohir BIS veteran

Tikar
Juniorklass (anm 2 st delt 2 st)
1. Moneylake Khaleesi d´Chainbreaker
2. Caramount Viva La Vida

Unghundsklass (anm 2 st delt 1 st)
1. UK Medali Playing One More Time BT-4 BIS-unghund

Bruks/jakt klass (anm 2 st delt 2 st)
1. UK Carry On Viola BIM- bruks
2. UK Ch Hjortronblommas Birgit Printz

Öppen klass (anm 8 st delt 6 st)
1. UK FI JV-15 Adagio Dawn To Dark BT-3
2. UK Medali A Star Is Born
3. UK Vlanti The Show Must Go On
4. Twyborn New Dawn
R. Höglias Ljuset I Dina Ögon

Championklass (anm 8 st delt 7 st)
1. UK Ch Shotti BT-1 BIS
2. UK Ch Courtborne Sagittarius BT-2
3. UK Ch Carry On Chiquitita Violetta BT-R
4. Ch Twyborn June Rose
R. Ch Allettes Royal La Donna

Seniorklass (anm 3 st delt 2 st)
1. UK Ch Wolf Tone Danina BIM-senior
2. UK Ch Allettes T&T Sedona

Veteranklass (anm 1 st delt 1 st)
1. HP Ch Hjortronblommas Lucky-Day BIM-veteran

Uppfödarklass (4 anm 1 delt)
1. HP Kennel Allettes(Ch Allettes Royal Odon Fatale, Ch Allettes Melroy Buckey Racing, Ch Allettes Royal La Donna och Ch Allettes Royal Lambada) BIS-uppf.

Generationsklass
1. Allettes Hooked On A Feeling, Ch Allettes Melroy Buckey Racing och Ch Allettes Royal Lambada BIS generationsklass.

Parklass
1. Caramount Only You Can Save Me tillsammans med Caramount This Is Love

Bästa Huvud och uttryck
Caramount Viva La Vida

Barn Med Hund
1. Ulrik Ohlsson med Caramount Rain
2. Allis Ohlsson med Caramount Step Up

SW:s konton

Plusgiro 3 76 95-4

Swish 123 452 50 36

Sponsor

rc

Sponsor

Har din hund rätt försäkring?
sveland
Ring 076-677 49 47

Språk / language